Anja Heus

Reisadviseur uit 's-Gravenzande

06-29475778

De staat Florida ligt aan de oostkust in het Zuiden van Amerika. Er zijn heel veel mogelijkheden voor diverse soort vakanties. Vanuit Nederland kun je rechstreeks naar een aantal luchthaven of met bijvoorbeeld via IJsland met Icelandair naar Orlando.

 

Orlando, pretpark hoofdstad van de wereld ligt midden in Florida onder andere bekend van Disney, Universal studios en Epcot, maar er zijn nog veel meer pretparken, zwemparadijzen en natuurparken. Er is echt voor iedereen iets te beleven en voor iedere leeftijd.

Universal studios
De Universal studios bestaat uit 3 delen : universal studios, islands of adventure en volcanobay. De laaste volcanobay is een zwembadparadijs me allerlei spannende en relaxte attracties waar je je een hele dag kunt vermaken. Bij de entree ontvang je een electronisch bandje waarmee je toegang krijgt, waterattracties kunt reserveren voor een bepaald tijdstip zodat zo die tijd lekker genieten van alles in het park. Je kunt betalen in de restaurants met dit bandje. Een mooie systeem.

Universal en islands of adventure is een groot pretpark grensend aan de Universal citywalk waar je winkels, restaurants en bars vindt. Beide park lopen in elkaar over en je kunt je hier uitstekend vermaken. De ene attractie is rustig en geschikt voor iedereen en een aantal attracties  moet je beschikken over stale zenuwen. De opzet van het park is ontzettend mooi opgezet met veel details. Zo kun je met de Hogwarts express vanaf Kingscross station vertrekken en kom je bij slot Zweinstein. Er zijn diverse atractties en van hieruit loop je weer naar Jurassic park en heb je bij bijvoorbeeld de King Kong attracties. 
Er is zoveel te vertellen, maar laat je vooral verrassen !!

 

Je parkeert in een grote garage en vandaar gaan horizontale roltrappen naar de entree van het park, diverse accommodaties hebben shuttle services lopen naar de entree van diverse parken. 

praktische zaken :
- skip the line entree circa $ 180,- pp.
( zeker de moeite waard anders sta je soms echt een 1 uur of het dubbele qua tijd te wachten)
- parkeren voor een dag $ 35.- 
- Je kunt vooraf een app downloaden en restaurants reserveren

 

Disney  heeft in Orlando diverse parken die allemaal hun eigen aantrekkingskracht hebben, je kunt naar Magic Kingdom, Disney Animal Kingdom, Disney Hollywood studios, Epcot en Disney Springs. Het is erg leuk om hier een aantal dagen voor uit te trekken. Wij zijn in de avonduren naar Disney Springs geweest, hier vind je veel soorten restaurants en winkels ook ontzettend leuk om heen te gaan overal waar je kijkt is vermaak en levendigheid, ik heb er enorm van genoten er hangt een heerlijke sfeer.

Er zijn leuke zwem parken zoals : typhoon bay, blizard beach, discovery cove.

Disney Magic Kingdom
Het eerste park van Orlando en een droom voor vele kinderen, maar ook voor mij als volwassenen.

Winkelen kun je ook heel goed in Orlando, een paar grote outlets, International drive met winkels en restaurants. 

 

Overnachten in Orlando:

Er is een grote keuze aan hotels in Orlando of overnachten in een villa met een eigen zwembad. Disney heeft een flink aantal eigen hotels ieder met een eigen thema en makkelijke toegang tot de parken. Ook Universal heeft een aantal hotels waar ze een overeenkomst hebben of zelf beheren. 

Er is ook een grote keuze buiten deze hotels, van eenvoudig tot luxe, sommige hotels hebben een shuttle service naar de parken. Wij hebben een aantal hotels bezocht tijdens een studiereis, wat opviel is de hoge mate van service die ze bieden om net iets beter te zijn dan de buren. Om heel veel files te voorkomen naar de parken is het wel bepalend waar je gaat overnachten.

 

Wij hebben een aantal nachten overnacht in een villa met prive zwembad. Een hele leuke ervaring en perfect voor een groot gezin of een samen reizend gezelschap. De meeste slaapkamers in de villa hebben een eigen badkamer wat heel praktisch is en een ook privacy geeft. Er zit een ruime woonkamer in, goede keuken, garage soms nog met een biljart of tafeltennis tafel.  Het zwembad is wel afgezet zodat kleine kinderen niet onverwacht in het zwembad belanden.   De villa's liggen op circa 25-30 minuten rij afstand van de parken.  Een goede gelegenheid om toch parken te bezoeken en ook thuis de rust te hebben en lekker te kunnen bijkomen.

Tijdens mijn tweede bezoek aan Orlando hebben wij een heel centraal gelegen hotel gekozen waardoor de reistijd naar de parken werd beperkt. In tegengesteld zagen 5 - 6 km file staan naar o.a. Disney Magic Kingdom.

 

Vanuit Orlando kun je naar Kennedy space center, dit is ongeveer een uurtje rijden naar de oostkust van Florida. Een ander leuk uitje is naar Gatorpark en wild Florida  and wildlife park & airboats op Cypress lake. Dit ligt op ongeveer een uurtje rijden door een mooie landschap weer heel anders dan het grote Orlando. Een ander leuk uitje is het plaatsje Celebration waar je een leuke fietstocht kunt maken door parken, bos een typische Amerikaanse huizen. De plaats is ontworpen en getekend door de Walt Disney company. 

 

Kennedy Space Center,
Een heel interessant stukje Florida, je kunt entree boeken voor het park maar ook in combinatie met een tour van 2 uur, dit is zeer de moeite waarde om dat je richting Cape Canaveral rijdt en langs de 2 lanceer platformen van Kennedy Space Center.
Kennedy Space en Cape Canaveral zijn 2 aparte lanceer stations.
Het is enorm indrukwekkend om dit allemaal van heel dichtbij te bekijken en zeker de space shuttle Atlantis.
Ik zeg doen  !!

 

Crystal River
Aan de westkust aan golf van Mexico gelegen, weer een mooi hoogte punt van een bezoek aan Floridag zeker voor de natuurliefhebbers. We hebben eerst een bezoek gebracht aan Crystal River National wildlife refuge. Je staat bij het mooie heldere water van de 'springs', op dat moment waren er geen zeekoeien in de Springs aanwezig. We hebben overnacht in Plantation inn Crystal river, dit ligt aan het water. Tot onze grote verrassing zagen we vanaf het terras onze eerste zeekoe zwemmen. 

De volgende ochtend vertrokken wij al heel vroeg voor onze excursie verder de rivier op, het was nog donker om 06.30 bij vertrek maar als snel begon het ligt te worden. Op een bepaalde plaats zijn we gestopt en waren er een aantal zeekoeien, wij gingen hier het water in met onze wetsuite en snorkel. Je houdt afstand en sommige zijn heel nieuwsgierig en komen zelf naar je toe, maar de meeste grazen van het heerlijke gras. Het is heel ondiep water, je zwemt ongeveer 1 tot 1 1/2 meter boven het gras en soms zwemt er een zeekoei onder je door. Een prachtige ervaring, wij hebben ongeveer een uurtje in het water gelegen om de dieren te observeren. In de wintermaanden zijn er soms duizende zeekoeien omdat het water hier warmer is en houden ze elkaar warm.

de stranden van de Golf van Mexico,

Eindeloze mooie witte stranden met een heerlijke zee om van te genieten in St Petersburg en Clearwater onze overnachtingen waren in Tampa. Die stad heeft een leuke indruk gemaakt op mij zeker heel bij de Channelwalk waar een soort van foodtrucks en is een leuk veld waar je sport wedstrijden kunt kijken. Mensen  wandelen hier heen met hun gezin, hond, bestellen wat te eten en gaan lekker voor het grote scherm een wedstrijd kijken, wat een sfeer !!

Er rijdt een oude tram door de stad, een leuke tip is om 's-avonds met de tram naar Ybor te gaan, een leuke straat met heel veel restaurants waarvan sommige met een terras, een beetje de sfeer van New Orleans hangt hier. Je ziet hier allerlei soorten mensen lopen en bijzondere voertuigen rijden hier rond. Ik zeg doen, drink een lekker borrel op het terras van Gaspar's grotto daar is regelmatig een karaoke avond. Dat is helemaal hylarisch om mee te maken. Weer een leuke tip voor een avond in Tampa. De stad ontwikkeld heel erg om een interessante toeristische stad worden die mensen niet mogen missen. 

Overdag is een bezoek aan Bush gardens erg leuk en heel divers met een safari, rollercoasters en andere leuke attracties. Als je niet naar Orlando wilt maar toch een typische Amerikaanse pretpark dag wilt beleven is dit een zeer goed alternatief.  

 

Miami
Miami is een hele grote stad, als je komt aanrijden doemt de skyline voor je op.
Voor toeristen is het erg leuk om te verblijven op of rondom Miami Beach, je hebt hier strand, leuke restaurants en wijkjes.
Hotels tref je in allerlei prijs klasses aan.
Ons hotel had fietsen te leen, deze hebben wij gebruikt voor een leuke fietstocht over Ocean Drive en Collins Avenue, er is op grote delen een fietspad of een bike lane waardoor het prettig fietsen is door de stad.
Er is ook een hop on hop off bus, hierdoor wordt je bereik van de stad ontdekken groter.
Vanuit Miami kun je ook gemakkelijk naar de Everglades voor een tour met airboat.

de Keys
Onderaan de staat Florida liggen een hele reeks eilanden die verbonden door bruggen.
Je begint in Key Largo en het eindigt in Key West. De keys hebben een hele eigen sfeer, beetje hippie achtig wat. Trek er een dag voor uit om van Miami naar Key West te rijden en maak diverse stops. Wij hebben in Key Largo geweest overnacht. Hier zijn we ook wezen snorkelen bij John Pennekamp statepark. Je vaart ongeveer 45 minuten zee op en dan kom je bij een rif uit waar je kunt snorkelen, het rif is nog redelijk in takt en er zwemmen veel mooie vissen, sommige zagen zelfs een kleine onschuldige haaien soort zwemmen.

Key West is de zuidelijkst te bereiken punt, een heel leuk sfeervol plaatsje, huur een fiets of boek een fietstour en verken zo de plaats, echt de moeite waard. Bij barretjes vind je soms vroeg in de middag al live muziek en wordt er volop gedanst.
Voor een lekkere lunch of diner kun je terecht bij 1 van de vele restaurants maar een hele bekende is Sloppy Joe.
Proef ook de lokale delicatesse de conch fritters, op een pleintje nabij Wall street vind je een local die dit vers maakt.

 

 Wil je meer informatie over Florida, bel of e-mail mij.

 https://www.youtube.com/watch?v=cwF_wPZcMXE

 https://www.youtube.com/watch?v=uAE2phBnqKk 

 

Facebook